Kargo Entegrasyonları

Farklı yazılımların birbirleri ile çift yönlü haberleşmesi ancak web servisler ile mümkün olmaktadır. Uzun yıllar önce kendi web servislerini geliştirmiş olan meydaneticaret, bu konuda ülkemizde E-Ticaret sektörüne öncülük etmiştir.
takipteyiz
cargo-right

Kargo Entegrasyonları

Meydaneticaret.com E-Ticaret paketleri ile Kargo Entegrasyonlarını kolaylıkla yapabilirsiniz.

  • Önceleri günde 5-10 adet satış yapan E-Ticaret siteleri iyi olarak değerlendirilirken, E-Ticaretin yaygınlaşması, internetin tüm evlere ve ceplere girmesi ile birlikte, her gün yüzlerce sipariş alan E-Ticaret siteleri artık sıradanlaşmaya başladı. Sipariş sayısının artması ile birlikte, hazırlanan ürünlerin, kargo şirketlerine iletilmesi, müşterilerin bilgilendirilmesi gibi süreçler uzun zaman almakta ve yapılan manuel işlemler birçok hatayı da beraberinde getirmekte.
  • Farklı yazılımların birbirleri ile çift yönlü haberleşmesi ancak web servisler ile mümkün olmaktadır. Uzun yıllar önce kendi web servislerini geliştirmiş olan meydaneticaret, bu konuda ülkemizde E-Ticaret sektörüne öncülük etmiştir. Lojistik şirketlerin de bu çözümleri geliştirmeleri ile birlikte işbirliği imkanları ortaya çıkmış ve uçtan uca lojistik entegrasyonları mümkün olmuştur. Uçtan uca entegrasyon demek, ürünün lojistik şirketine otomatik olarak bildirilmesi ile beraber başlayan sürecin, müşteri ürünü teslim aldığında otomatik olarak haberdar olunarak sonuçlanması demektir.”
  • Lojistik entegrasyonları entegre olunan kargo şirketine bağlı olarak küçük farklılıklar gösterebilmekle birlikte genel olarak bir standarta oturmuştur. meydaneticaret E-Ticaret yazılımının lojistik çözümler sadece ülkemizde değil, dünyada benzersizdir. İş akışına kısaca göz atmak gerekirse
  • E-Ticaret sitenizde başarınızı arttıracak faktörlerden biride kargo entegrasyonlarıdır. Kargo entegrasyonu ile zamandan ve maliyetten tasarruf ederek siparişlerinizi daha kolay ve hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz. Kargo entegrasyonu sayesinde E-Ticaret sitenizde gönderilerden kaynaklanan hataları en aza indirgeyebilir ve müşteri memnuniyetini yukarılara çıkartabilirsiniz.
  • 1.adımda İlgili Entegrasyon panelinden tarih aralığına göre siparişler getirilir, seçili siparişlerin kargo paneline aktarımı gerçekleştirilir.
  • 2.Panelde ilgili siparişler otomatik kargoya verildiye dönüşür ve sipariş listesindeki kargo takip no kontrol et parametresi tıklanarak kargo takip no oluştu mu kontrol edilir, oluştuysa siparişe aktarılır.
  • 3.adımda müşteri ilgili siparişle alakalı gönderiyi kargo takip numarası ile siteden ayrılmadan hesabım kısmından görüntüleyebilir.
meydaneticaret